:::::> PRESS <:::::
Од Киргистан се врати со награда, а спрема и албум

Дека Верица Пандиловска активно работи на својата музичка кариера кажува и фактот што наскоро, после подолга пауза ќе издаде албум

Задоволство е кога се бранат боите на државата

ПЕЈАЧКАТА ВЕРИЦА ПАНДИЛОВСКА НА МЕЃУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ ВО КИРГИСТАН Задоволство е кога се бранат боите на државата Популарната поп пејачка Верица

Скандал: Тамара, Верица и Ламбе „исчезнаа“ од Филмските ноти!

Вториот викенд од јануари, Македонската опера и балет традиционално го одбележува со својот Василичарски концерт.  Концерт  таргетиран како настан со

За што трошам најмногу пари?

Многу одамна кога ми почнуваше музичката кариера пари трошев на штикли,бунди и разни тракатанци…подоцна трошев на музичка опрема која што

Гатсронаут

Таа е една од највпечатливите поп артисти, позната по својот префинет изглед и специфичен глас. Верица Пандиловска, жена која е

Верица Пандиловска: Поинаква сум од другите!

Секогаш во песните се трудам да бидам поинаква од она што сум го сработела претходно. Никогаш не се повторувам, во

Вечерва во Македонската опера и балет ќе се одржи новото издание на Скопски фестивал

Вечерва во Македонската опера и балет ќе се одржи новото издание на Скопски фестивал, каде во живо ќе бидат изведени дваесет

Верица Пандиловска го најавува новиот сингл “Кучкин син”

Јунак на овие стотина реда е Верче Пандиловска, девојка која знае што сака во музиката и патник кон својата замислена

НЕ ТРЧАМ ПО СРЕЌАТА, САМА ЌЕ СИ ДОЈДЕ !

Девојката, на која музиката и е професија, задоволство и егзистенција, го поседува еден од најмоќните гласови на естрадата. Со музика

evrosong Skopskiot festival 2000

Skopje fest 2000 “100 % TE QUBAM” Pi{uva: Jasminka MARKOVSKA   Univerzalna sala, 19 fevruari – sabota. Provev na muzika.

2015. VERICA PANDILOVSKA © All rights reserved.